Przepisy na liquid

Pełna wersja: Fruit bucket
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 8abc61c2e1a71629060fec7a4551750a.jpg]https://e-liquid-recipes.com/recipe/3541574?

No po prostu  Pycha Pycha Pycha
Dla wszystkich miłośników ( i nie tylko ) "owocówek"  Big Grin
Próbowałem bezpośrednio po zmieszaniu i było dobrze, jednak po 7 dniach jest REWELACJA.
Mam nadzieję, że ktoś spróbuje i oceni  Cool


edit: w przepisie powinno być Fuji Apple Arte Italiano (ja takiego użyłem), ale że nie ma u nas w bazie, więc wstawiłem jako FA
Po konsultacji z @venres , postanowiliśmy nic nie zmieniać, ponieważ TRZY FIRMY produkują TE SAME AROMATY !!!
I tak: wszystkim znane FA - Flavour Art, to dokładnie to samo co Arte Italiano i stosunkowo niedawno powstała FLAVOUR CREATIVE.
Więc jeśli robicie jakiś przepis, a macie jeden z tych trzech aromatów, to śmiało możecie je zamieniać. Stężenie takie samo do wszystkich.
Dostałem próbkę do przetestowania.

Nie napiszę, że beznadzieja bo się @bo71rys obrazi Haha

A tak na prawdę. Bardzo dobra owocówka. Jak dla mnie każdy smak jest dobrze zrównoważony i nie wybija się przed szereg. Czuć słodycz ale nie za mocną. Liquid, spokojnie nadaje się do codziennego wapowania.
Jedyne z czego bym zrezygnował w tym przepisie, to koolada. Na początku, chyba trochę mnie zatykała. Po kilku ml jest już dobrze.
(11.10.2020, 11:35)bulit73 napisał(a): [ -> ]Jedyne z czego bym zrezygnował w tym przepisie, to koolada. Na początku, chyba trochę mnie zatykała. Po kilku ml jest już dobrze.

Bardzo możliwe, że to koolada, choć jest jej malutko, a Ty wapując "całe" życie menthole różnej maści, powinieneś być odporny na "chłodziwa" we wszelakiej formie.  Big Grin
Ale na poważnie, tak, można z niej zrezygnować, wszak koolada nie zmienia nic a nic smaku, jedynie "chłodu" dodaje.
Dziękuję @bulit73 za Twoje dobre słowo. Piwo
(11.10.2020, 23:51)bo71rys napisał(a): [ -> ]Bardzo możliwe, że to koolada, choć jest jej malutko, a Ty wapując "całe" życie menthole różnej maści, powinieneś być odporny na "chłodziwa" we wszelakiej formie.  Big Grin

No właśnie i niekoniecznie koolada może być przyczyną. Swojego czasu mój ADV, to był mentol + koolada. Teraz już tylko został sam mentol.

Przyczyną może być sam parownik, Ammit MTL. Jak już ci mówiłem, niektóre lq akurat w nim lekko mnie przyduszają. Niestety za mało podesłałeś na testy i nie mam już lq, żeby sprawdzić na innym parowniku.

Jednakże nie zmienia to faktu, że stworzyłeś dobrą mieszankę. OKej
Również wypróbowałem z tym, że zmniejszyłem kooladę do 0,3%. Nie bawiłem się w żadne próbki tylko od razu umieszałem 100ml. Jak dla mnie bardzo przyjemny liquid jako przerywnik. Za każdym razem jak do niego wracałem to bardzo mi podchodził, jednak po pewnym czasie coś mnie w nim zaczynało męczyć i ciężko mi powiedzieć co. Niemniej jednak specyfik wart wypróbowania.
@oliwer8136 napisałeś do mnie PW, ale odpowiedzieć nie mogę, bo: Użytkownik oliwer8136, do którego chcesz wysłać PW, ma wyłączony system prywatnych wiadomości - wiadomość nie może zostać wysłana. Sad  
Popraw to.


"oliwer8136
Witam, chciałbym zacząć przygodę z produkcją własnych liquidów i wyświetlił mi się twój przepis (https://przepisy-na-liquid.pl/temat-fruit-bucket) lecz nie do końca wiem jak go zrobić dlatego piszę tą wiadomość aby się poradzić jak to wszystko zrobić. Rozumiem wszystko z aromatami i jaką ilość trzeba dodać lecz jeżeli chciałbym zrobić liquid 50 ml to jak to działa? Mam uzupełnić resztę bazą pg/vg 50/50? Ostatnie pytanie to w jaki sposób mogę uzyskać liquid o mocy 3mg jeżeli mam tylko bazy 10 ml z 3/6/12/18mg a również chciałbym uzyskać 50ml?"

Po pierwsze, to ja nigdy nie daję "gotowej" bazy, tylko PG i VG oddzielnie. Dlaczego? A dlatego, że jak masz już bazę 50/50 i dodasz do tego niko i aromaty (a są one na PG robione), to automatycznie "podbijasz PG i już to nie będzie 50/50, bo dodasz więcej PG w aromatach i nikotynie. Prawda?
Proponuję sobie przeczytać ten wątek, trochę długi, ale rzeczowo wszystko wyjaśnia: https://przepisy-na-liquid.pl/temat-jak-...02#pid2402

Poszedłem Ci na rękę, i przygotowałem "gotowca" pod Twoje preferencje. Masz tu podane w mililitrach, gramach lub procentach, do wyboru.

Jeżeli masz shoty nikotynowe 10 ml 18 mg/ml, to poniżej masz przepis na Twoje 50 ml. Czytelniej sie nie da. Big Grin


[Obrazek: Fruit-bucket.jpg]Powodzenia.